Agjencia Zhurnal.mk.

Fillon mbledhja e serbëve në sheshin Car Lazar

Ka filluar mbledhja e serbëve në sheshin Car Lazar në Mitrovicën e Veriut.

Qe nga ora 12 pritet të fillojë protesta e thirrur për sot dhe tashmë po bëhet gati tubimi në bazë të videove së siguruara nga Kanal10.

Kujtojmë se dje pasdite Lista Serbe ka njoftuar për tërheqjen nga institucionet e Kosovës për shkak të suspendimit të komandantit të policisë rajonale në veri nga Qeveria e Kosovës.

Në ora 12:00 pritet të fillojë një protestë në Mitrovicën e Veriut ku serbët do t’i paraqesin tri kërkesa të tyre, që janë pezullimi i vendimit për targat, themelimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe si dhe caktimin e një komandanti serb të policisë rajonale në veri.

Related posts

Refuzimi i projektit për gazsjellësin konsiderohet autogol për Kurtin

Lea Muslija

OVL i reagon Bislimit për arkivat e UÇK-së: Njëjtë sikur të pajtohesh se Kosova është krahinë e Serbisë

D V

Tensionet për targat, Lajçak sonte në Beograd

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More