Agjencia Zhurnal.mk.

Filipçe viziton pacientin që iu transplantua zemra: Po shërohet gradualisht

Shkup, 27 gusht – Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot në njësinë e kujdesit intensiv të Kardiokirurgjisë, e ka vizituar pacientin që kishte transplantuar zemrën të mërkurën.

 

Filipçe shkruan se pacienti gradualisht po shërohet dhe se aktualisht po ndihet mirë, i kënaqur me operacionin e përfunduar.

“Falë humanizmit të familjes dhe gjestit të dhuruesit të vdekur, ai tani është në një shpresë të re për një shëndet më të mirë”.

“I uroj atij një kthim të shpejtë në zakonet dhe rutinat e përditshme, dhe mbi të gjitha një shërim të suksesshëm”, ka shkruar Filipçe.

Related posts

Hulumtim: Antitrupat e krijuar nga “Sinovac” mund të qëndrojnë vetëm 6 muaj

Z H

Vaksinohen mbi 741 mijë qytetarë në shtet

D V

Digjet një shtëpi e braktisur në Qendër të Shkupit (Video)

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More