Agjencia Zhurnal.mk.

Filipçe: Të rinjtë janë pasuria jonë më e madhe

Shkup, 25 tetor – Spitali i specializuar për parandalimin, trajtimin dhe rehabilitimin e sëmundjeve kardiovaskulare në Ohër është shembull i ndryshimeve thelbësore që kemi bërë në shëndetësi për të motivuar dhe mbajtur mjekët dhe profesionistët e rinj shëndetësorë që të qëndrojnë në vend, tha shkruan në profilin e tij në Facebook ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

 

Ai thekson se të rinjtë janë pasuria jonë me madhe, ndaj janë realizuar shumë punësime të stafit shëndetësor në periudhën e kaluar në këtë spital.

“Sot pata një kolegjium profesional me kolegët e mi nga spitali, biseduam për gjendjen e pacientëve dhe sfidat me të cilat përballen gjatë pandemisë me covid. Spitali i specializuar në Ohër jep maksimumin me stafin e tij dhe si institucion shëndetësor ku janë trajtuar një numër i madh i pacientëve të rëndë me coronavirus nga ky rajon”, shtoi Filipçe.

Related posts

Shumica parlamentare, Xhaferi: Rezultati i fundit është akti i votimit

D V

Komuna e Vrapçishtit bëhet me Brigadë zjarrfikëse

Redaksia

Prezantim i gjetjeve nga projekti “Barriera të zhvillimit shoqëror”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More