Agjencia Zhurnal.mk.

Filipçe: Të hospitalizuarit në Pirogov janë në gjendje stabile

Sofje, 23 nëntor – Të gjithë shtatë të lënduarit të cilët pas aksidentit janë hospitalizuar në spitalin Pirogov në Sofje janë në gjendje stabile dhe askush nuk është në rrezik për jetë, kumtoi ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

 

Pas vizitës së spitali së bashku me kryeministri Zoran Zaev dhe ministrin e Punëve të Jashtme Buar Osmani, Filipçe theksoi se vetëm një pacient është me thyerje për shkak të së cilës duhet të bëhen analiza plotësuese dhe të konfirmohet nëse do të nevojitet intervenim kirurgjik.

“I vizituam pacientët. Bëhet fjalë për lëndime më të lehta, të trajtuar nga kolegët tanë, të cilët dua t’i falënderoj. U dakorduam të jemi në kontakt këto ditë pas stabilizimit të plotë të gjendjes, pacientët t’i dërgojmë në trajtim në Shkup”, deklaroi Filipçe.

Sipas tij, mes të pësuarve ka disa anëtarë të një familje prej të cilëve më e re është një vajzë e moshës 16 vjeçare. ndërsa të tjerët janë të moshës prej 40-50 vjeç.

Related posts

Ahmeti: Nuk pres që Besa të dalë nga qeveria, deklarata e Arianit Hoxhës, deklaratë emocionale

I Z

Vaksina ka mjaftueshëm, imunizimi funksionon shkëlqyeshëm

Z H

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More