Agjencia Zhurnal.mk.

Filipçe: Spitalet po mbushen me pacientë, nesër Qeveria vendosë për masat e reja

Shkup, 22 nëntor – Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, mëngjesin e sotëm në Shtabin Kryesor Koordinativ të Krizës, i ka propozuar masat e Komisionit për Sëmundje Infektive të cilat me konsensus ishin miratuar pas mbledhjes javën e kaluar.

 

Ai ka theksuar se masat të cilat i propozojnë ekspertët shëndetësore janë të vlefshme dhe do të japin rezultat edhe për ruajtjen e gjendjes epidemiologjike stabile në vend si dhe për rritjen e shkallës së vaksinimit.

Duke folur për situatën në shtet, Filipçe tha se spitalet po mbushen me persona të pavaksinuar.
Ai ka thënë se masa të tilla ka çdokund në rajon, Bullgari, Slloveni, Greqi si dhe Austri, Holandë dhe vende tjera.

Këtë masa do të shqyrtohen në seancën e nesërme të Qeverisë. /SHENJA/

Related posts

Gjevgjeli, Dojran dhe Vallandovë deri në orën 17:00, pjesëmarrja e votuesve tejkaloi 50 përqind

Redaksia

Gjykata Kushtetuese po shqyrton anulimin e regjistrimit të popullsisë

Z H

Shtyhet gjykimi kundër agjentit për patundshmëri i akuzuar për mashtrim gjatë shitblerjes së banesave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More