Agjencia Zhurnal.mk.

Filipçe nga Velesi: Të vaksinohemi për të ardhmen e fëmijëve tanë, për të ardhmen tonë

Shkup, 1 shtator  –  “Ne jemi në një fazë delikate me një mutacion të koronavirusit dhe vetëm përmes imunizimit masiv me siguri mund t’i japim fund pandemisë. Vaksinimi në të gjithë vendin po funksionon pa probleme. Në periudhën e kaluar, ne kemi regjistruar rritjen mesatare më të lartë të qytetarëve të vaksinuar në rajon. Shpresoj se do të vazhdojmë me të njëjtin kapacitet edhe në periudhën në vazhdim. Unë ju bëj thirrje që të ndihmoni profesionistët e kujdesit shëndetësor dhe sistemin e kujdesit shëndetësor. Të vaksinohemi, të japim shembull, të tregojmë përgjegjësi ndaj vetes dhe të tjerëve.

 

Vaksinat janë të sigurta, forcojnë sistemin imunitar dhe mbrojnë kundër formave të rënda të virusit. Kjo është mënyra e vetme që ne të jemi në gjendje të kthehemi në rrjedhën normale të funksionimit të përditshëm”, tha ministri Filipçe.

Related posts

Sot bëhet varrimi i disa prej viktimave të tragjedisë në Tetovë

N E

Dita ndërkombëtare e qasjes universale në informacion

D V

Mot i ndryshueshëm i vranët, nga e hëna me shi

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More