Agjencia Zhurnal.mk.

Filipçe: Ende nuk dihet nëse do të ketë nevojë për dozë të tretë të vaksinës

Shkup, 1 korrik – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot sqaroi se është ende e panjohur nëse do të ketë një dozë të tretë të vaksinës kundër coronavirusit.

“Nuk ka ende një pozicion të qartë nëse një dozë e tretë e vaksinës do të jetë e nevojshme, megjithëse rekomandimet dhe publikimet kanë filluar të lëshohen për nevojën e një doze të tretë të vaksinës së coronavirusit”, tha Filipçe.

Sipas tij, askush nuk mund të thotë me siguri se cila do të jetë e ardhmja në lidhje me vaksinimin.

“Nëse këto dy doza do të jenë të mjaftueshme ose ndoshta një e treta do të nevojitet, nuk mund të thuhet me siguri. Pyetja është nëse doza e tretë do të ishte nga i njëjti prodhues apo e ndryshme, apo një skenar i tretë, në mënyrë që kjo vaksinë të rritet në një vaksinë sezonale”, tha Filipçe.

Related posts

Baçovski: Bllokada në Kuvend është pengesë serioze për subvencionet e kultivuesve të duhanit

Xh M

Gjendet një granatë dore nga Lufta e Parë Botërore

Redaksia

Pa filluar fushata, partitë politike bëjnë fushatë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More