Agjencia Zhurnal.mk.

Filipçe bën thirrje për vaksinim për termin të caktuar

Shkup, 13 korrik  – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në “Facebook” tha se tashmë nuk ka nevojë për të caktuar termin për vaksinim.

 

“Vizitoje spitalin më të afërt publik dhe vaksinohu pa termin të caktuar”, tha Filipçe.

Ai thotë se vetëm me sjellje me përgjegjësi ndaj vetes dhe të tjerëve mund t’i jepet fund pandemisë.

“Bëhu i përgjegjshëm, kujdesu për veten dhe më të afërmit tuaj”, shkroi Filipçe.

Related posts

Shahpaska: Ligji i ri për marrëdhënie pune ofron zgjidhje moderne në interes të punëtorëve

D V

Regjistrohen 349 raste të reja në Maqedoni, humbin jetën 12 pacientë

D V

Filluan punët ndërtimore për zgjerimin e bulevardit “Bllagoja Toska” në Tetovë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More