Agjencia Zhurnal.mk.

“Filip Moris – Kombinati i Duhanit Prilep” nga Athina transferohet në Shkup

Shkup, 23 shtator – Kompania “”Filip Moris – Kombinati i Duhanit Prilep” sot do ta promovojë zhvendosjen e Qendrës për Mbështetjen e Përdoruesit nga Athina në Shkup.Me rastin e zhvendosjes, siç njofton kompania, do të hapen vende të reja pune.

 

Në ngjarje do të merr pjesë kryeministri Zoran Zaev, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike dhe koordinim të resorëve ekonomikë, Fatmir Bytyqi. Fjalime do të kenë edhe drejtori i përgjithshëm i FMKDP-së, Ivan Kostiq, si dhe drejtori ekzekutiv kryesor i “Teleperformans” – Gjermani, Mihel Shmit. 

Related posts

Pastrimi i rrugëve dhe mirëmbajtja gjatë dimrit përplas këshilltarët e BDI me kryetarin Taravari

D V

Shilegov nga Kisela Voda: Realizohen një sërë projektesh kapitale njëkohësisht, shkupjanët e meritojnë Më të mirën

D V

Përurohet shëtitorja pranë bregut të Vardarit në rrugën “13 Nëntori”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More