Agjencia Zhurnal.mk.

FFK vjen me njoftim rreth trajnerit të ri të Kosovës

Kosova ka mbetur pa përzgjedhës që kur Bernarnd Challandesit i është ndërprerë kontrata.

Në krye të ekipit A për dy ndeshje ishte Primoh Gliha, i cili drejtoi Kosovën në ndeshje me Jordaninë dhe Greqinë.

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi tash e një kohë është duke kërkuar trajner, ku nuk kanë munguar bisedimet me disa emrat të njohur, por së shpejti do të ketë zyrtarisht një të ri.

“KE diskutoi edhe zgjedhjen e përzgjedhësit të Kombëtares “A” dhe konstatoi se presidenti i FFK-së dhe Komisioni janë në bisedimet me disa trajnerë dhe çështja e përzgjedhjes do të dihet shumë shpejt dhe në kohë të duhur”, thuhet në njoftimin e FFK-së.

Felix Magath ka qenë emri më i komentuar në muajt e fundit, si opsion kryesor për të marr drejtimin e Kosovës.

Kosova do të ketë zyrtarisht përzgjedhës të ri para ndeshjeve të marsit.

Related posts

Votohet ligji për plotësim të ligjit për tokën bujqësore

D V

MASH paralajmëron rinovimin e mbi 100 shkollave fillore

Z.H

Grubi: Njohja reciproke midis Kosovës dhe Serbisë sjell paqe në rajon

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More