Agjencia Zhurnal.mk.

“Festivali i çokollatës” në East Gate Mall

PËRVOJË UNIKE DHE E RRALLË

“Festivali i çokollatës” në East Gate Mall është zyrtarisht i hapur dhe do të zgjasë deri më 26 shkurt.

Vizitorët mund të marrin informacion dhe të mësojnë më shumë gjëra interesante rreth çokollatës: të zbulojnë xhunglën e palmave ku rritet fruta e kakaos, të shohin dhe përjetojnë shtëpinë e çokollatës së Hansel dhe Gretel dhe të shohin se si duket procesi i prodhimit të produkteve të shijshme të çokollatës, si dhe të merrni pjesë në një punishte çokollate.

Gjatë festivalit do të paraqiten më shumë se 15 marka të çokollatës, tri fabrikat më të mëdha maqedonase të çokollatës dhe një pjesë dërmuese e prodhuesve ndërkombëtarë të produkteve të çokollatës.

Ditët e festivalit janë të mbushura me ëmbëlsira të shijshme, promovime, aktivitete argëtuese dhe shumë surpriza, si dhe shijim të llojeve të rralla të çokollatës: të errët, rubin, të kripur,

Shihni agjendën e plotë të festivalit këtu: https://eastgatemall.mk/event/chocolate-festival/

Shihemi në East Gate Mall!

Related posts

Ibrahimi: Bashkëpunimi opozitar është nevojë e shqiptarëve

Redaksia

Bullizmi në shkolla, fenomen shqetësues

Xh M

Osmani në Bratisllavë takon të dërguarin e Francës për Ukrainën, Ejbron dhe opozitaren bjelloruse, Tihanovskaja

Xh M