Agjencia Zhurnal.mk.

Ferrari i ri 499P bën debutimin në pistë në një video zyrtare

Ferrari ka zbuluar 499P Le Mans, veturën e saj të re me të cilën do të garojë për fitore të përgjithshme në Le Mans 24 Hours sezonin e ardhshëm, për herë të parë në saktësisht 50 vjet.

 

Prodhuesi më i famshëm i makinave sportive në botë i dha modelit të ri historik debutimin e tij botëror në ekstravagancën Finali Mondiali të Ferrarit në Imola, duke zbuluar një prototip që përmban një shenjë të qartë për të kaluarën e tij të garave, si dhe një lidhje stili me makinat e saj aktuale rrugore.

Dy 499P do të futen nga ekipi i fabrikës Ferrari AF Corse në Kampionatin Botëror të Qëndrueshmërisë 2023, i cili përfshin Le Mans. Modeli do të bëjë debutimin e tij në gara në 1000 Miles of Sebring në Florida më 17 mars.

Related posts

Detaje të reja të veturë Volkswagen ID.Life

D V

AC Schnitzer ka përgatitur një paketë të veçantë pajisjesh për 35 vjet akordim të modeleve BMW

Lea Muslija

A do të munden adhuruesit e gjigantit japonez së shpejti ta blejnë Toyota Supran me ndërrues manual?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More