Agjencia Zhurnal.mk.

Fermeri grek shkon me kalë dhe gomar për të votuar

Me kalë dhe i shoqëruar nga një gomar i vogël, një fermer 50-vjeçar erdhi në qendrën e votimit të shkollës së mesme speciale Argolida, në Nafplio, për të votuar në zgjedhje .

Siç shkruan faqja argolikeseidhseis.gr, Aristides Tsirikos zgjodhi këtë mënyrë për të protestuar për situatën politike në Greqi.

Related posts

Shoqatat ”Jehona e Malësisë” dhe ”Malësia e Madhe” ju bëjnë thirrje shqiptarëve të diasporës që të regjistrohen

Xh M

Thellimi i reformave në të gjitha fushat, nxit zhvillimin ekonomik

Xh M

Putin: Po kandidoj sërish për president të Rusisë

Xh M