Agjencia Zhurnal.mk.

Ferizaj shkëlqen në miqësore, deklason skuadrën shqiptare nga Maqedonia e Veriut

Ferizaj ka zhvilluar sot ndeshjen e parë kontrolluese, ku në stadiumin e qytetit në Ferizaj, ka pritur Renovën.

Ferizajasit kanë shënuar fitore bindëse prej 4-1 ndaj skuadrës shqiptare të Maqedonisë së Veriut.

Golat për bardhekaltrit i realizuan katër futbollistë të ndryshëm, Florim Berisha, Bleon Shaqiri, Enis Sefa dhe Kenan Orana.

“Trajneri, Arbnor Morina i ka dhënë hapsirë të gjithë futbollistëve, për të parë formën e tyre para fillimit të edicionit pranveror”, thuhet në njoftimin e klubit.

/Gazeta Olle/

 

Related posts

Lajçak: Mosmarrëveshja maqedonaso-bullgare ndikon negativisht në Beogradin dhe Prishtinën

D V

Korridori 8 pjesë e rrjetit të Korridorit Evropian “Ballkani Perëndimor – Mesdheu Lindor”

Z.H

151 raste të reja me Covid-19, kanë ndërruar jetë 3 persona

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More