Agjencia Zhurnal.mk.

Fenomeni i Tik Tokut, Khaby Lame falë 5 vaktitë e namazit

Është bërë fenomen në rrjetin social TIK TOK.

Khaby Lame, 22-vjeçari i cili u shndërrua në një personazh shumë të dashur.

Ai njihet për publikimin e videove duke u tallur me përdoruesit e tjerë që bëjnë gjëra të parëndësishme në mënyrë të komplikuar, teksa ai i zgjidh ato në mënyra të thjeshta.

Italo-senegalezi ka mbi 149 milionë ndjekës në TIK TOK dhe mbi 79 milionë ndjekës në Instagram.

22-vjeçari ka folur për jetën e tij.

Khaby Lame në një intervistë për mediat italiane tregoi se është një mysliman i devotshëm duke u falur pesë herë në ditë.

Lame tha se po ashtu i di edhe vargjet e Kuranit.

“Jam një budalla që luan FIFA-n. Një entuziast anime që shikon filma vizatimorë për të mësuar anglisht. Një musliman që nuk pi dhe nuk pi duhan, i njeh vargjet e Kuranit (të mësuara në Senegal) dhe fal pesë herë në ditë” – tha Lame.

Related posts

Deri në fund të shekullit njerëzit mund të arrijnë jetëgjatësinë prej 130 vjeç, sipas një studimi

D V

Katër llojet e shefave dhe cili konsiderohet më i miri

Lea Muslija

Mjekra e tij e kthyer në një ‘pemë festive’, burri hyn në librin e rekordeve Guinness

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More