Agjencia Zhurnal.mk.

FC Prishtina gjobitet nga FFK-ja, kjo është arsyeja

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur me datë 14.10.2022 shqyrtoi procedurat e hapura nga Komisioni i Garave pas përfundimit të ndeshjeve të xhiros së dhjetë të Albi Mall Superligës.

Pas shqyrtimit komplet të materialit të siguruar nga zyrtarët e ndeshjeve dhe incizimeve televizive, mori vendim për dënimin e FC Prishtinës me gjobë prej 1000 euro, shkruan Gazeta Olle.

Kjo pas lëshimit në organizimin e ndeshjes Prishtina Dukagjini, ku në minutën e 85-të një shikues u fut në fushë. Gjithashtu, pas ndeshjes janë futur disa shikues në fushë duke krijuar pasiguri për personat zyrtar.

Vendimi i plotë nga Komisioni disiplinor:

FC ”Prishtina”: Lëshim në organizimin e ndeshjes Prishtina- Dukagjini . Në min 85-të një shikues futet në fushë e lojës për çka ishte ndërprerë ndeshja për disa çaste si dhe pas përfundimit të ndeshjes janë futur disa shikues në fushë duke krijuar pa siguri për personat zyrtar. Sipas raporteve të personave zyrtar të ndeshjes . Bazuar në nenin 52 paragrafi 1 pika C të Rregullores disiplinore; Dënohet me gjobë ne shumë prej 1000 euro. Afat i pagesës është 8 tetë ditë kur vendimi bëhët I iplotfuqishëm. (Rregullorja disiplinore neni 11 paragrafi 1).

/Gazeta Olle/ 

Related posts

Kryesia e LSDM sonte vendos për propozimet e VMRO

Xh M

Sllupçani nuk lëshon pe, në Haraçinë sot përfundon aktiviteti i EVN që vjedhjet e rrymës të ulen në 10 për qind

Xh M

A mund të kthehet referendumi në tavolinë si rrugëdalje për ndryshimet kushtetuese?

I Z