Agjencia Zhurnal.mk.

FC Prishtina aranzhon pesë ndeshje miqësore në Turqi, këta janë kundërshtarët

FC Prishtina po vazhdon përgatitjet intensive në Antalia të Turqisë.

Skuadra në tokën turke ka zbarkuar më 18 janar.

Tashmë janë aranzhuar edhe ndeshjet miqësore në të cilat trajneri Abdulah Ibrakoviq dhe stafi i tij do t’i testojnë futbollistët.

Të shtunën do të luhet ndeshja e parë ndaj ekipit nga Ukraina, Chernomores Odessa, me fillim në orën 17:00.

Mund të jetë një imazh i 11 persona, njerëz në këmbë dhe bar

Më 26 janar Prishtina do ta sfidojë Atarayn e Kazakistanit, teksa një ditë më pas (27 janar) ekipin Gornik nga Polonia ku do të testohen lojtarët që nuk mund të aktivizohen ndaj Ataray.

Ndeshjet testuese vazhdojnë edhe më 29 janar, ku prishtinasit takohen me Alanya Vladikavkazun e Rusisë.

Faza e sfidave kontrolluese për bardhekaltrit do të mbyllet më 31 janar ndaj SV Kapfenbergut (Austri).

𝗢𝗿𝗮𝗿𝗶 𝗶 𝗻𝗱𝗲𝘀𝗵𝗷𝗲𝘃𝗲 𝘁𝗲𝘀𝘁𝘂𝗲𝘀𝗲:

22 janar: Prishtina – Chromorec Odessa (Ukrainë) – 17:00

26 janar: FC Prishtina –  Atyrau  (Kazakistan) – 17:00

27 janar: Prishtina – Gornik (Poloni) – 17:00

29 janar:  FC Pristina – Alanya Vladikavkaz (Rusi) – 11:00

31 janar: FC Prishtina – SV Kapfenberg (Austri) – 17:00

Related posts

E aksidentoi biçiklistin për vdekje, pensionisti nga Maqedonia e Veriut shpallet fajtor

Xh M

Mijallkov me padi kundër Maqedonisë në Strasburg

D V

Reshje të dobëta bore në Stracin dhe Gjavatë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More