Agjencia Zhurnal.mk.

FC Ferizaj krijon bashkëpunim me dy klubet e mëdha gjermane

Bëhet fjalë për një vizitë te skuadrat Mainz dhe Hoffenheim, shkruan Gazeta Olle.

Ferizaj tashmë do të lidh bashkëpunim me këto dy klube të njohura, ku gjate muajve prill dhe maj nga klubi kosovar priten të udhëtojnë tre deri në katër futbollistë të ri, në prova te skuadra FC Mainz.

Gjithashtu brenda vitit disa lojtar afrikan priten te zbarkojnë në Ferizaj në bashkëpunim me FC Mainz dhe FC Hoffenheim.

 

/Gazeta Olle/

Related posts

Pas dështimit për t’u transferuar në Galatasaray, Valmir Veliu pranë kalimit te klubi i njohur

Redaksia

KE: Qytetarët e Maqedonisë janë më të pamotivuarit për të luftuar për atdheun e tyre

Z.H

Kovaçevski: Me 49,7 milion euro nga TAV realizojmë projekte të nevojshme infrastrukturore

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More