Agjencia Zhurnal.mk.

Fasule pllaqi në furrë me djathë të bardhë dhe spinaq

Përbërësit: ▪︎500 gr fasule të mëdha ▪︎2 qepë të thata ▪︎spinaq ▪︎djathë të bardhë ▪︎majdanoz ▪︎vaj ulliri ▪︎1 thelb hudhër ▪︎piper i kuq ▪︎fara speci djegës

 

Përgatitja: Në fillim kemi zier fasulet duke i shtuar një qepë të ndarë në katërsh. I lëmë të ziejnë plotësisht. Më pas kemi shtuar në tigan vaj ulliri, qepën dhe e skuqim lehtë, hudhrën, spinaqin, majdanozin dhe erëzat.
Vendosim në tavë fasulet dhe spinaqin që përgatitëm, copa djathi dhe spërkasim me piper të kuq dhe të zi, vaj ulliri dhe e lëmë të piqet në furrë sa të trashet lëngu mirë.

Related posts

Kështu bëhet glazura e qelqtë për torta dhe biskota: Sipas recetës së ëmbëltorëve me përvojë

D V

Kadaif: Një recetë e vjetër për një ëmbëlsirë të shijshme shtëpiake

D V

Për 15 minuta: Domate të mbushura me vezë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More