Agjencia Zhurnal.mk.

Familjarët e viktimave nga zjarri në Covid qendrën në Tetovë morën ndihma finansiare nga Kryqi Kuq

Tetovë, 11 nëntor – Në llogaritë e transaksionit të familjeve të viktimave nga zjarri që më 8 shtator të këtij viti ndodhi në spitalin modular në Tetovë, janë derdhur mjete të cilat i siguroi Kryqi i Kuq i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

 

Me këtë, siç kumtuan nga Kryqi i kuq, është dhënë kontribut modest në zbutjen e pasojave nga tragjedia.

“Me këtë akt human u tregua përgjegjësi e lartë shoqërore dhe kujdes për popullatën në kushte kur më së shumti u nevojitet”, informojnë nga Kryqi i Kuq.

Related posts

Pranohen tre nga katër kandidaturat për kryetear të LSDM-së

Redaksia

Zaev: Talat Xhaferi shkeli Kushtetutën kur u drejtua në gjuhë shqipe në PE

D V

Kovaçevski – Brenan: Kapacitetet dhe përkrahja e IRI-t në procesin e reformave të rëndësishme për zhvillimin e shoqërisë sonë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More