Agjencia Zhurnal.mk.

Familja që u shua në tragjedinë në Bullgari

Një familje u shua në tragjedinë që ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në Bullgari.

 

Bëhet fjalë për familjen Ahmeti nga Shkupi, të përbërë prej 4 anëtarësh, përkatësisht prindërit me dy fëmijët e tyre binjak. Ata janë identifikuar si Avni Ahmeti, 36 vjeç, Xhihan Ahmeti, 35 vjeçe dhe Alban e Luan Ahmeti, katër vjeç.

“Para derës së mesme të autobusit është një grua e djegur me dy fëmijë, me siguri binjakë, thanë hetuesit në vendngjarje për gazetarin tonë. Ata aktualisht janë duke kontrolluar për karburant shtesë, benzinë, sepse nafta është e vështirë të shpërthejë, dhe autobusi ishte me naftë.

Një nga të mbijetuarit i tha kryeministrit maqedonas se ishin zgjuar nga një shpërthim i fuqishëm. 45 persona janë djegur në një autobus në autostradën e Strumës në orën 02:00 të mëngjesit të sotëm”, shkruajnë mediat bullgare.

Related posts

Teuta Arifi: Qendra modulare nuk ka pasur nevojë të ketë leje nga komuna

N E

Ganiu: Në ditën e paqes promovohet “Rruga e Paqes”

Redaksia

Vendvotimet të hapura, mund të votojnë 1.353.990 qytetarë në 2.481 vendvotime

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More