Agjencia Zhurnal.mk.

Familja nga Gjakova mbeti në rrugë për shkak të përmbytjeve

Reshjet e pandërprera të shiut që kanë përfshirë vendin, kanë shkaktuar përmbysje në disa rajone të Kosovës.

 

Në Gjakovë reshjet kanë qenë të dendura meqë rast pothuajse shumica e rrugëve janë të mbuluara me ujë.

Në mediat lokale po qarkullojnë video të shumta, ndër to edhe videoja e një shtëpie të rrethuar nga uji.

Sipas mediave atje, një familje ka mbetur në rrugë për shkak të përmbytjeve.

https://www.facebook.com/watch/Gjksot/

Related posts

Viola Von Cramon: Kosova duhet të përqendrohet në energji solare dhe me erë

D V

Berisha: Kurti të veproj kundër krimit ndërkufitar, mos t’i mbuloj incidentet  me retorikë të rrejshme patriotike

D V

Do të ketë masa të reja kufizimi, thotë Oda e Hotelierisë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More