Agjencia Zhurnal.mk.

FAKTOR: EMV ka blerë energji elektrike për 3.85 milionë euro për vetëm 7 ditë!

Shkup, 2 dhjetor – Termocentralet e Maqedonisë së Veriut (EMV) kanë blerë sot sasi të reja të energjisë elektrike për konsum për 7 ditë, gjegjësisht nga 6 deri më 12 dhjetor, për të cilat do të paguajnë 3,85 milionë euro, mëson Factor.

 

Informacioni nuk është i disponueshëm publikisht në faqen e EMV-së dhe Factor merr vesh se energjia elektrike do të sigurohet nga tre kompani. Çmimi më i lartë është 325 euro për megavat orë, dy të tjerat janë pak më shumë se 324 euro për megavat orë. Shteti do të blejë nga këta furnizues 100 megavat energji elektrike, që është një kapacitet gjysmë blloku nga REK Manastir. 

Related posts

KRSKRR me apel për kujdes në komunikacion veçanërisht pranë shkollave

Z H

Pendarovski i pranoi letrat kredenciale të ambasadores së re të Zvicrës, Veronik Halman Marti

D V

Përfundoi dita e parë e debatit në komision për Propozim-buxhetin për vitin 2022

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More