Agjencia Zhurnal.mk.

Facebook në qendër të kritikave – kompania gjermane e akuzon për kopjim të logos së Meta

Kompania gjermane M-sense publikoi një mesazh në Twitter duke krahasuar logon e Meta me logon e saj, duke treguar se ato janë pothuajse identike.

 

Postimi u bë viral dhe përdoruesit e Twitter u përgjigjën me disa shembuj të tjerë.

“Ne jemi të nderuar që logoja e aplikacionit tonë është frymëzuar nga Facebook – ndoshta ata do të frymëzohen nga rregullat tona të privatësisë së të dhënave”, shkruan shkurtimisht ata në llogarinë zyrtare në Twitter.

Disa përdorues në përgjigje të tweet-it prezantuan disa shembuj të tjerë të logove identike, si ato të përdorura nga Webex, Mobius, Microsoft.

Rrjetet sociale prej disa ditësh janë mbushur me reagime për lëvizjen e re të biznesit të Mark Zuckerberg.

Në fund të muajit tetor, miliarderi njoftoi se ky hap përfaqëson riemërimin e kompanisë, gjë që u prit me dënime të shumta.

Related posts

WhatsApp shton opsionet e periudhave kohore për fshirjen e bisedave në mënyrë automatike

D V

Samsung ndërton fabrikën e re të çipave në Teksas – investimi do të kushtojë 17 miliardë dollarë

D V

Në Austin po ndërtohet lagjja më e madhe në botë me printerët 3D

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More