Agjencia Zhurnal.mk.

EXIT POLL-i nga UBO në RTV Dukagjini për Vushtrrinë: Xhafer Tahiri i LDK-së e Ferit Idrizi i PDK-së në balotazh

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale.

 

Sipas EXIT POLL-it të realizuar nga RTV Dukagjini dhe kompania UBO-Consulting del që në Komunën e Vushtrrisë do të ketë balotazh:

Renditja si më poshtë:

Xhafer Tahiri (LDK): 38.4%

Ferit Idrizi (PDK): 35.1%

Arsim Rexhepi (LVV): 23.5%

Mensut Ademi (AAK): 1.6%

Albert Maxhuni (NISMA): 0.9%

Ergin Sunguri (KDTP): 0.3%

Jeton Salihu: 0.1%

Rezultatet e Exit Poll kanë dalë nga qytetarët e pyetur për zgjedhjen e tyre politike në ditën e sotme, duke ruajtur anononimitetin.

Related posts

Serwer: Kosova të largohet nga një marrëveshje e keqe me Serbinë dhe të përmirësojë raportet me Kinën

D V

PDK dhe LDK nënshkruajnë marrëveshje koalicioni në Malishevë

D V

Zyrtare, Bedri Hamza kandidat i PDK-së për kryetar të Mitrovicës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More