Agjencia Zhurnal.mk.

EXIT POLL-i nga UBO në RTV Dukagjini për Prizrenin: Haskuka e Totaj në balotazh

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale.

 

Sipas EXIT POLL-it të realizuar nga RTV Dukagjini dhe kompania UBO-Consulting del që në Komunën e Prizrenit do të ketë balotazh

Renditja si më poshtë:

Mytaher Haskuka (LVV)- 38.9%

Shaqir Totaj (PDK)- 29.7%

Anton Quni (LDK)- 18.9%

Zafir Berisha (NISMA)- 5.3%

Lulzim Kabashi (AAK)- 4.2%

Cemailj Smailji (NDS)- 1.7%

Afrim Tejeci (AKR)- 1.0%

Milazim Lushaj (i pavrur)- 0.2%

Rezultatet e Exit Poll kanë dalë nga qytetarët e pyetur për zgjedhjen e tyre politike në ditën e sotme, duke ruajtur anononimitetin. 

Related posts

Intervista e Albin Kurtit në Kanë: Jam rritur me filma, ata patën një impakt të madh në formimin tim estetik

D V

DW: Parandalimi i ekstremizmit dhe i radikalizmit, sfidë për Kosovën

Z H

Diskutimi për fushatën zgjedhore – ​Abdixhiku falënderon Haradinajn e Krasniqin, pret përgjigje pozitive edhe nga Kurti

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More