Agjencia Zhurnal.mk.

EXIT POLL-i nga UBO në RTV Dukagjini për Podujevën: Bulliqi i LVV-së dhe Hyseni i LDK-së në balotazh

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale.

 

Sipas EXIT POLL-it të realizuar nga RTV Dukagjini dhe kompania UBO-Consulting del që në Komunën e Podujevws do të ketë balotazh nw mes Shpejtim Bulliqit dhe Ekrem Hysenit

Renditja si më poshtë:

Shpejtim Bulliqi (LVV)- 46.1%

Ekrem Hyseni (LDK)- 40.4%

Floretw Zjenullahu (PDK)- 7.3%

Besnik Tahiri (AAK)- 4.8%

Xhemajl Hasnai (NISMA) – 0.8%

Gazmend Islami (OBKD)- 0.7 %

Rezultatet e Exit Poll kanë dalë nga qytetarët e pyetur për zgjedhjen e tyre politike në ditën e sotme, duke ruajtur anononimitetin. 

Related posts

Trendafilova hedh poshtë kërkesën e Thaçit për vetëtërheqjen e saj

Redaksia

26,886 raste aktive me coronavirus në Kosovë

D V

Selimi: Do të bëj padi ndaj zëvendësministrit Sallahu

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More