Agjencia Zhurnal.mk.

EXIT POLL-i nga UBO në RTV Dukagjini për Gjakovën: Ardian Gjini e Mimoza Kusari Lila në balotazh

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale.

 

Sipas EXIT POLL-it të realizuar nga RTV Dukagjini dhe kompania UBO-Consulting del që në Komunën e Gjakovës do të ketë balotazh:

Renditja si më poshtë:

Ardian Gjini (AAK): 48.00%

Mimoza Kusari (LVV): 34.10%

Teki Shala (LDK): 6.7%

Ferdinand Kolaj (PSDHK):5.8%

Arbënesha Kuçi (PDK):4.1%

Fazli Hoxha: 1.4%

Rezultatet e Exit Poll kanë dalë nga qytetarët e pyetur për zgjedhjen e tyre politike në ditën e sotme, duke ruajtur anononimitetin.

Related posts

Bie bora e parë në Kosovë, zbardhen malet e Rugovës

D V

Komandanti i ri i KFOR-it takohet me Kurtin, flasin për sigurinë në Kosovë

D V

Osmani uron 109-vjetorin e pavarësisë: Kosova do të vazhdojë të jetë në krah të Shqipërisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More