Agjencia Zhurnal.mk.

EXIT POLL-i nga UBO në RTV Dukagjini për Ferizajn: Agim Aliu i PDK-së fiton pa balotazh

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale.

 

Sipas EXIT POLL-it të realizuar nga RTV Dukagjini dhe kompania UBO Consulting del që në Komunën e Ferizajt fitues del të jetë

Renditja si më poshtë:

Agim Aliu (PDK): 65.5%

Valon Ramadani (LVV): 23.4%

Sibel Halimi (LDK): 9.8%

Arben Halili (AAK): 1.3%

Rezultatet e Exit Poll kanë dalë nga qytetarët e pyetur për zgjedhjen e tyre politike në ditën e sotme, duke ruajtur anononimitetin.

Related posts

Kosova regjistron 31 raste të reja me koronavirus

D V

Bislimi: Nuk do të ketë takim Kurti-Vuçiq

D V

Ambasada e Kosovës në Londër del me njoftim të rëndësishëm për qytetarët

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More