Agjencia Zhurnal.mk.

Është shokuese se sa do të paguhet Joao Felix te Barcelona

Sipas raportimeve në Spanjë, Joao Felix nuk do të fitojë aq shumë nga kalimi i tij huazues te Barcelona, ​​por ai do të ketë një goditje shumë më të rëndësishme në kufirin e tyre të pagave.

Diario Sport i referohet informacionit të Cadena Cope se portugezi do të fitojë vetëm 400 mijë euro nga Barcelona dhe e vërtetohet nga burimet e tyre.

Thonë se Felix e dinte mirë se do të fitonte shumë pak për këtë sezon, por se ishte e vetmja metodë që e lejonte atë të kalonte te Blaugranasit.

Implikimi ishte se Felix do të fitonte çfarëdo që kishte mbetur nga kufiri i pagave, në këtë rast 400 mijë euro, por La Liga do të llogarisë për kufirin e pagës së tij si 4 milionë euro.

Sipas Mundo Deportivos, La Liga ka llogaritur shumën (8 milionë euro neto) bazuar në një numër faktorësh, duke përfshirë moshën, pagat e tij në Atletico Madrid, koston e lojtarit, klauzolën e lirimit dhe situatën e tregut.

Vlen të ceket se Barcelona huazoi Eric Garcia, Ansu Fati dhe shiti Ez Abde në fazat e mbylljes së merkatos, ndoshta me synimin për të siguruar që Felix dhe Joao Cancelo të mund të kalojnë në fund të afatit kalimtar. 

Related posts

Shkarkim apo qëndrim? Lojtarët e Chelseat marrin vendim për të ardhmen e Pochettinos

D V

“Bayern Munich duhet të blejë lojtarë që i përshtaten Zidanet”, legjenda franceze paralajmëron Bavarezët

D V

Harry Maguire vendos rekord historik në Ligën Premier me golin kundër Sheffield

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky