Agjencia Zhurnal.mk.

Është një garë kamionësh dhe garuesi “më i vogël” ka një motor 5.0 litërsh

Duke qenë një kanal mediatik me qendër në Mbretërinë e Bashkuar, Carwow ka publikuar videon e saj më të fundit në YouTube.

 

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një video prej 13 minutash që tregon tre kamionë që shkojnë kundër njëri-tjetrit në një garë.

Ndoshta nuk është gara më tërheqëse që kemi parë, por prapëseprapë, ka shumë për t’u parë.

Le të fillojmë me numrat:

Në të djathtën ekstreme është një Scania Skiploader me një motor dizel 9.0 litërsh me 250 bhp (186 kw).

Pranë tij është një kamion Volvo me një motor dukshëm më të vogël 5.0 litërsh, megjithëse prodhimi i tij i saktë nuk specifikohet në video.

Më në fund, Mat Watson po drejton një kamion Scania të pajisur me një motor 9.0-litër që zhvillon 280 bhp (209 kW).

Related posts

Arrin Phantomi i ri nga Suzuki

D V

Kompania skoceze përdor mbetjet e uiskit si lëndë djegëse për kamionët

D V

BMW gjithnjë e më shumë po blihet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More