Agjencia Zhurnal.mk.

“Është një futbollist shumë i kompletuar dhe që më pëlqen shumë”, Xavi i kënaqur me yllin e Barcelonës

Është e sigurt të thuhet se Barcelona ka ndërtuar një skuadër të shkëlqyer gjatë dy viteve të fundit, që nga momenti që Xavi Hernandez mbërriti për të zëvendësuar Ronald Koeman si trajner.

Ka pasur një kthesë mbresëlënëse në cilësi në ekipin e parë, dhe kjo u tregua sezonin e kaluar kur katalanasit arritën në titullin e tyre të parë në La Liga në katër vjet.

Xavi padyshim e do skuadrën e tij dhe përpara El Clasicos të së shtunës, ai foli me TNT Sports Brazil për të diskutuar disa prej tyre.

Fillimisht, ai foli për Raphinhan, i cili pritet të rikthehet në dispozicion për ndeshjen kundër Real Madridit pas disa ndeshjeve mungesë shkaku i lëndimit.

“Raphinha na jep intensitet, ritëm, gola, asistime, punë në mbrojtje. Ai është një futbollist shumë i kompletuar dhe më pëlqen shumë”, ka thënë Xavi për Mundo Deportivo.

Xavi u pyet edhe për talentin Vitor Roque, dhe ai përsëriti shpresën e tij se 18-vjeçari mund t’i bashkohet Barcelonës gjatë afatit kalimtar të dimrit.

“Kam folur me Vitorin, jemi në marrëdhënie të mira. Mendoj se ai është një lojtar shumë i përgatitur, shumë i pjekur, i fortë mendërisht dhe shpresoj se ai mund të arrijë në janar”, përfundoi trajneri i Barçës.

Xavi do të jetë i etur që skuadra e tij të vazhdojë fillimin e sezonit pa humbje edhe kundër Real Madrid të shtunën, dhe tre pikët do të ishin veçanërisht të ëmbla pasi Barcelona kërkon të fitojë të drejtat e mburrjes ndaj rivalëve të tyre të hidhur.

Related posts

Derbi spektakolar në Strugë pa fitues, por me katër gola

Xh M

Real Madridi mund të ndryshojë qëndrim për të ardhmen e Arda Gulerit

D V

Aguero mund të bëjë rikthimin shokues në futbollin profesionist pas një telefonate emocionale

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy