Agjencia Zhurnal.mk.

Është ndjerë tërmet në Kërçovë dhe rrethinë

Shkup, 16 nëntor – Tërmet me manjitudë lokale të Rihterit ML3.5 sonte në orën 18:36 është ndjerë nga popullata në pjesët jugperëndimore të vendit me intensitet prej III ballë sipas Shkallës makrosizmike evropiane.

 

Siç informoi Observatori sizmologjik, epiqendra e tërmetit ndodhej 80 kilometra në jugperëndim të Shkupit, ndërsa rrjedhë nga rajoni epiqendror Kërçovë.

Related posts

Bislimoski për MIA: Derisa të bëjmë analiza nuk do të licitojmë me çmimin e rrymës pas 1 janarit

Redaksia

46 viktimat në Bullgari! Lule, qirinj dhe lodra në Ambasadën e Maqedonisë në Sofje (FOTO LAJM)

D V

VMRO-DPMNE: “Krahas rrymës do të rritet edhe çmimi i ngrohjes”

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More