Agjencia Zhurnal.mk.

Është arrestuar një kontrabandist me emigrantë, janë gjetur 11 persona nga Siria

MPB kumtoi se sonte rreth orës 19:00 në rrugën rajonale Stojakovë – Bogdanci, nëpunës të policisë e privuan nga liria M.S.(63) nga Shkupi, i cili në automjetin e tij ngarkues “man” me targa të Shkupit transportonte 11 emigrantë nga Siria.

Pasi që automjeti u ndal, nga ana e nëpunësve policprë u vërejt një bunker mes kabinës dhe pjesës ngarkuese, ku pas kontrollit të hollësishëm u gjetën emigrantët.Pas dokumentimit të rastit, do të parashtrohet padi penale adekuate.

Related posts

Përleshje me armë në Çair, ka të arrestuar e të lënduar

Xh M

Bastisje në Shtip, gjendet drogë – arrestohen dy persona

D V

Arrestohen dy vjedhës në Prilep, kapen në flagrancë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy