Agjencia Zhurnal.mk.

Ermal Krasniqi shpallet “Ylli i Javës” në BKT Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Bankën Kombëtare Tregtare, BKT Kosova, vazhdojnë të ndajnë çmimin “YLLI I JAVËS”, për lojtarin më të mirë të xhiros.

“Ylli i Javës” për xhiron e 11-të në BKT Superligë është shpallur futbollisti Ermal Krasniqi i FC Ballkanit.

23-vjeçari i portokallezinjve nga Suhareka, Ermal Krasniqi, dha kontribut të madh në triumfin e skuadrës së tij ndaj kampionit në fuqi FC Prishtina, me një gol dhe një asistim.

Për sulmuesin e Ballkanit, i cili po kalon formë të jashtëzakonshme, kjo është hera e dytë që shpallet “Ylli i Javës” në këtë edicion, pasi këtë çmim e kishte fituar edhe në xhiron e dytë.

Related posts

Uji në Shkup është i sigurt dhe me cilësi për t’u pirë

D V

Ja pse Maqedonia e Veriut e ka detyrim moral ta njohë veprën e Madeleine Albright

I Z

Filipçe paralajmëron masa të reja nëse paraqitet nevoja

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More