Agjencia Zhurnal.mk.

Eriksen ‘tundohet’ me rikthimin te Ajax

Mesfushori i Interit, Christian Eriksen është i tunduar për rikthimin te Ajax, aty ku mund të luajë me defibrilator në zemër.

 

29-vjeçarit me shumë gjasa nuk do t’i lejohet të luajë në Seria A, pasi mori defibrialtorin në zemër, transmeton lajmi.net.

Eriksen ra pa ndjenja në ndeshjen Danimarkë – Finlandë dhe në fund arriti të shpëtoi nga vdekja.

Në Itali, nuk është e lejuar me protokoll që lojtarët që kanë të impantuar defibraltorin në zemër të mos luajnë që nga viti 2017.

Por, mesfushori ka të drejtë të luajë në divizionet e tjera të Evropës, siç është Holanda, aty ku kërkohet nga Ajax.

Sipas Corriere dello Sport, Inter është i hapur ta lejojë danezin të largohet vetëm që të shpëtoi nga paga prej 7.5 milionë euro në vit dhe në këmbim nuk do kërkojë asgjë.

Edhe vetë futbollisti është duke konsideruar rikthimin te Ajax, por vendimin përfundimtar do e marrë në verë

Related posts

Presidenti i UEFA-s, Ceferin i shpall ‘luftë’ FIFA-s: Nuk marrim pjesë në Kampionatin Botëror çdo dy vite

D V

Prizreni 16 fiton Superkupën e Kosovës, duke mposhtur në finale Trepçën

D V

Kryetari i Federatës së Futbollit të Spanjës, Luis Rubiales, falënderon FFK-në për pritjen e mirë në Kosovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More