Agjencia Zhurnal.mk.

Erdogan i dhuron princit saudit veturën e parë elektrike të prodhuar në Turqi

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i dhuroi të hënën princit saudit Mohammed bin Salman veturën e parë elektrike të prodhuar në Turqi, Togg.

Gjatë vizitës në pallatin mbretëror Al-Salam në Jeddah, Erdogan dhe bin Salman zhvilluan takime kokë më kokë si dhe delegacione të përbashkëta, transmeton Telegrafi.

Pas bisedës, Erdogan i dhuroi princit të kurorës një Togg të bardhë. Dy liderët inspektuan automjetin në oborrin e pallatit.

Në fund të vizitës, Erdogan u kthye në hotelin e tij me Togg, të cilin po e voziste bin Salman. 

Related posts

Pesë arsye pse duhet të pyesim veten nëse duam vërtet një veturë automatike

Xh M

SHBA do të ndalojë importin e veturave elektrike kineze

D V

Arrin Milano – Alfa Romeo e parë elektrike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy