Agjencia Zhurnal.mk.

Era e fortë rrëzon tre pemë në Elbasan, uji bllokon hyrjen e një pallati

Shiu i rënë mëngjesin e sotëm ka krijuar disa situata të vogla problematike kryesisht në qytetin e elbasanit. Ka pasur vërshime të ujit nga universiteti deri në bulevard por pa probleme.

 

Në zonën e ish konservimit, uji ka hyrë në bodrumin e pallatit dhe ka bllokuar dhe hyrjen. Po kështu ne unazën veriore nga kryqëzimi i luleve deri ne stacioni i trenit kemi prezence uji në rrugë .

Lagjja poshtë digës Zaranikë ka probleme. Kjo për shkak se sa herë ka rreshje ky përrua rrezikon qytetin.

Ndërkohë era e fortë ka rrëzuar 3 pemë në qytetin e Elbasanit. ASHP dhe zjarrfikësja po meren me kalimin e situatës, e cila do te vazhdoje gjithë ditën.

Related posts

Vritet me armë zjarri një person në Sukth

Xh M

Sot ‘skadon’ afati i Bashës, ç’do ndodhë në selinë e PD?

D V

“Zgjedhjet vendore”, Meta letër KPA: Nisni procedimin disiplinor ndaj Fjona Papajorgjit. Shkelje të rënda profesionale dhe etike që diskreditojnë figurën e gjyqtarit kushtetues

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More