Agjencia Zhurnal.mk.

Enea Koliçi zgjidhet portieri më i mirë i stinorit vjeshtor nga lexuesit e Gazetës Olle

Me anë të ‘reactions’ dhe komenteve, lexuesit tanë kanë zgjedhur portierin e Gjilanit, Enea Koliçin si portierin më të mirë gjatë stinorit vjeshtor.

Pothuajse 600 reagime dhe mbi 100 komente vendosën për ‘gardianin’ më të mirë të këtij stinori, ku shumicën e votave i siguroi Koliçi.

Koliçi u paraqit në të gjitha ndeshjet e Superligës në këtë edicion, ku në 18 takime e mbajti plot shtatë herë portën e paprekur.

Pritjet e tij ishin shpesh vendimtare që Gjilani të siguronte pikë dhe të shpallej kampion vjeshtor.

Lexuesit e Gazetës Olle, në vendin e dytë e vendosën portierin e Dritës, Faton Malokun i cili gjithashtu ishte ndër më mirët te bardhekaltrit.

Top treshen e portierëve me më së shumti vota e mbylli ‘gardiani’ i Llapit, Marijan Coric.

/Gazeta Olle/ 

 

Related posts

Nesër aktvendimi për “Talir 2”

Xh M

Pendarovski: Macron më pyeti për vërejtjet, i thash se propozimi i parë ishte vetëm për fotografim

Xh M

Temat e para të Grupit maqedono-bullgar për ekonomi: Investime, Start-up, inovacione e fonde evropiane

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More