Agjencia Zhurnal.mk.

Ende pa u formuar Qeveria e re, konkurse masive për punësime

Shkup, 24 dhjetor – Konkurse për punësime gjithandej nga Qeveria, ministritë dhe drejtori ende pa u formuar Qeveria e re që pritet të udhëhiqet nga Dimitar Kovaçevski.

 

Së fundi janë shpallur 11 vende të reja pune për Qeverinë në disa fusha, përmes Sekretariatit të Përgjithshëm.

Njoftimet u shfaqën dje në ueb faqen e Agjencisë për Administratë. Kërkohen këshilltarë, bashkëpunëtorë, nëpunës, ndërsa pagat janë nga 33 mijë denarë, më e larta deri në 14 mijë e gjysmë denarë, që është më e ulët dhe sigurohet për ata me arsim të ulët.

Portali Faktor.mk pyeti Qeverinë se përse nevojiten gjithë këto punësime të reja, për të cilat shpallen brenda një dite.

Prandaj ata pohojnë se kishin realisht nevojë për këto pranime të reja dhe arsyeja kryesore për këtë ishin luhatjet e stafit.

Ajo që është interesante, Qeveria thekson se këto punësime nuk janë të montuara dhe kushdo që ka interes për këtë shërbim mund të aplikojë. /INA

Related posts

BDI vendosi qese me mbeturina para ndërtesës së Komunës së Gostivarit, Taravari konsideron se janë në adresë të gabuar

D V

Promovimi i fushatës “Blloko urrejtjen. Ndani dashurinë!” në Shkup

Z H

Ministri Shaqiri nesër do të marrë pjesë në Samitin Global mbi Partneritetin e qeverisjes së hapur në Seul

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More