Agjencia Zhurnal.mk.

EMV-ja dje ka prodhuar 10,489 megavat orë energji elektrike

Shkup, 26 nëntor – SHA EMV dje ka prodhuar 10,489 megavat orë energji elektrike, ndërsa ka furnizuar 4,580 megavat orë, informojnë nga pres-shërbimi qeveritar.

Në termocentralet janë prodhuar 7.881 megavat orë, ndërsa në hidrocentralet dhe në parkun e erës Bogdanci janë prodhuar 2608 megavat orë. 

Related posts

Më pak se 24 orë para ndeshjes, Drita shet rreth nëntë mijë bileta për ndeshjen me Antwerpin

Redaksia

Pa rrymë një pjesë e Sarajit, Çuçer Sandevës dhe Markova Sushica

Redaksia

Komuna e Çairit nënshkruan memorandum bashkëpunimi me Go Green Shkup

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More