Agjencia Zhurnal.mk.

EMRI/ Në kërkim për drogë, arrestohet 44-vjeçari në Vlorë

Vlorë- Një 44-vjeçar është arrestuar për shkak se ishte i shpallur në kërkim për kultivim kanabisi.

 

Bëhet fjalë për Andi Zana, 44 vjeç, banues në Vlorë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër e ka dënuar me 3 vjet e 4 muaj burgim, për veprat penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve” dhe “Kultivim i narkotikëve”. 44-vjeçari iu dorëzua shërbimeve të DVP Gjirokastër, për veprime të mëtejshme procedurale.

Njoftimi i policisë:

Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Në vijim të punës për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë u bë kapja e shtetasit të shpallur në kërkim Andi Zana, 44 vjeç, banues në Vlorë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër e ka dënuar me 3 vjet e 4 muaj burgim, për veprat penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve” dhe “Kultivim i narkotikëve”. 44-vjeçari iu dorëzua shërbimeve të DVP Gjirokastër, për veprime të mëtejshme procedurale
e.l/abcnews.al/

Related posts

Shqipëri, rriten ndjeshëm rastet e reja me COVID-19

D V

Ura më e lartë në Ballkan në Rrugën e Arbrit që do të hapet të hënën

D V

Tensionimi i situatës në PD, Edi Rama fton në debat demokratët

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More