Agjencia Zhurnal.mk.

Emiri i Katarit synon blerjen e skuadrës së Serie A

Një skuadër italiane mund të përfundojë nën pronësinë e miliarderëve të Katarit.

 

Emiri i Katarit, kreu i PSG, dëshiron të shtrijë aktivitetin e tij edhe në kampionatin elitar të futbollit italian.

Sipas raportimeve të ANSA, Sampdoria është në shënjestër të emirit të Katarit.

Skuadra e Sampdoria ka qenë solide viteve të fundit në Serie A dhe shihet si një pistë e mirë për investime.

Mbetet të shihet nëse emiri i Katarit mund ta finalizojë blerjen e tij.

Më parë, sheikët kishin tentuar blerjen e Inter e Fiorentina, por disa rregulla financiare kishin penguar procesin.

Related posts

Laporta: Si president i Barçës, ndihem borxhli ndaj Messit

Lea Muslija

Nënshkroi me skuadrën ruse, Polonia nuk e fton lojtarin në Kupën e Botës

Lea Muslija

Fury hyn në trilogji me gati 20 kilogramë më shumë se Wilder

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More