Agjencia Zhurnal.mk.

Emir Sahiti flet pasi ka pranuar të luaj për Kosovën

Emir Sahiti është shprehur i lumtur për vendimin e marrë që ta përfaqësojë Kosovën.

“Ka qenë një vit i mrekullueshëm për mua në aspektin sportiv. Kam luajtur në të gjitha ndeshjet me ekipin tim Hajduk nga Spliti dhe shpresoj të vazhdoj kështu deri në fund të edicionit”.

“Po ashtu, jam shumë i lumtur dhe krenar që iu kam bashkuar ekipit kombëtar të Kosovës”.

“Do të jap maksimumin tim për këtë fanellë, sepse këtu jam rritur dhe e ndjej veten jashtëzakonisht mirë që jam pjesë e Dardanëve”, është shprehur Sahiti.

Sumuesi anësor luan te Hajduk Split me shumë sukses. /Gazeta Olle/

Related posts

Kriza ernegjitike, Azevski: Asgjë më e rëndësishme se furnizimi me energji

Xh M

Besimtarët myslimanë sot festojnë Fitër Bajramin

Redaksia

Kovaçevski dënon ashpër sulmet mbi policinë, dhuna nuk arsyetohet me asgjë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More