Agjencia Zhurnal.mk.

Emin Pacolli takon presidentin e Zimbabwes, Emmerson Mnangagwa

Drejtori i ‘Mabetex Group’-it, Emin Pacolli në New York ka takuar presidentin e Zimbabwes, Emmerson Mnangagwa

Kështu ka bërë të ditur vet Pacolli përmes llogarisë në “Facebook”.

Pacolli ka thënë se presidenti i Zimbabwes, ka shprehur gatishmërinë e tij dhe konsideratën për ta mbështetur Mabetex-in.

“Ndihem i lumtur se Presidenti shprehi konsideratë dhe mbështetje për kompaninë tonë, duke vlerësuar lartë arritjet e grupit tonë mbarë boten.”, ka shkruar Pacolli.

Kisha kënaqësinë të takoj sot ne New York Presidentin e shtetit të Zimbabwe ku edhe patem rastin të shkembejmë ide për bashkëpunim në këtë shtet.

Ndihem i lumtur se Presidenti shprehi konsideratë dhe mbështetje për kompaninë tonë, duke vlerësuar lartë arritjet e grupit tonë mbarë boten.

Njëkohësisht, patem nderin që bashkëpunimet potenciale t’i diskutojmë edhe me Ministrin të ekonomisë dhe të financat.

Ne shprehem gatitshmerinë e grupit tonë, i cili ka shtrirje në fusha të ndryshme biznesore, për t’u bërë faktor në suportimin e zhvillimit ekonomik të këtij shtetit, ashtu siç kemi bërë edhe në shtete tjera.

Related posts

Sveçla për vrasjen e 21-vjeçares: Do të kujdesemi në zbardhjen e rrethanave dhe përgjegjësisë së secilit zyrtar

Xh M

Vritet një grua në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj

Xh M

Gërvalla i bën thirrje diasporës që të marrë pjesë në procesin e regjistrimit të popullsisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy