Agjencia Zhurnal.mk.

Emigrantë nga Siria janë gjetur në fshatin e Likovës, disa nga ta me lëndime në trup

Pesëmbëdhjetë emigrantë nga Siria janë gjetur në fshatin e Likovës, disa me lëndime në trup, informuan sot pasdite nga Ministria e Punëve të Brendshme.

“Në Sektorin për krim tejkufitar, emigracion, të huaj dhe riatdhesim, dje ka pasur paraqitje se rreth orës 10:00 në fshatin Llojan, Likovë, nëpunës policorë nga Stacioni policor për mbikëqyrje kufitare Sopot pranë Qendrës rajonale për punë kufitare Veri, gjetën 15 persona – emigrantë nga Siria, disa prej të cilëve kishin lëndime në trup”, sqarohet në kumtesën e MPB-së.

Po ndërmerren masa për ndriçimin e rastit. 

Related posts

Aksident në Shkup, lëndohen tre persona

D V

Arrestohet hajduti në Shkup për të vuajtur dënimin me burg prej tre vjetëve

D V

Është ndriçuar vrasja e 14-vjeçarit në Prilep, janë arrestuar dy persona

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy