Agjencia Zhurnal.mk.

Elshani: Kanë gabuar ata që kanë thënë se Feronikeli do jetë kafshatë e lehtë

Për skuadrën nga Drenasi kjo ishte fitorja e parë në këtë edicion, derisa llapjanët pas dy barazimeve e përjetuan edhe humbjen e parë, shkruan Gazeta Olle.

Golat për Feronikelin i shënuan Dren Gashi, në minutën e 45-të dhe Diar Prokshi, në minutën e 64-t.

Pas ndeshjes është deklaruar edhe kryetrajneri i Feronikelit, Faruk Elshani.

“Prej fillimit kemi besuar tek kjo ekip. Të them të drejtën jemi ardhur me marrë pikë, por për fitore ishte vështirë. Fitorja është e merituar”, ka thënë Elshani.

“Nëse e shohim ekipin, unë besoj që kanë gabuar ata që kanë thënë se Feronikeli do jetë kafshatë e lehtë. E kemi Lapidar Lladrovcin kampion, Behar Maliqin kampion, Smakiqin kampion, Elshanin kampion e shumë futbollistë të tjerë. Besoj që kanë gabuar me atë konstatim analistët, sepse kjo ekip do ta merr vetën dhe do shohim si do ecin gjërat”, përfundoi Elshani.

/Gazeta Olle/

Related posts

Gençovska: Bullgaria nuk mund t’i detyrojë anëtaret e BE të pranojnë gjuhën maqedonase

Xh M

Bekteshi: Për 10 ditë pritet ulje e çmimeve të mishit, bukës dhe qumshtit

Z.H

Atanasoski: Mendoj se vetoja bullgare është mjet i vendeve të BE-së për të bllokuar vendet e Ballkanit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More