Agjencia Zhurnal.mk.

Elezoviq: Këto zgjedhje janë çelësi i asaj si do të duket Tetova në të ardhmen

Tetovë, 15 tetor – Kandidati për kryetar komune të Tetovës nga radhët e LSDM-së, Hamdija Elezoviq sot ka e kishte aktivitetin e fundit nga fushata për zgjedhjet lokale. Qytetarëve u tha se këto zgjedhje janë çelësi i asaj se si duan të duket komuna e Tetovës në të ardhmen.

 

“Qyteti duhet të bëhet më i pastër, me një infrastrukturë të fortë, ajër të pastër, një tren të përballueshëm për të pirë, pa qen endacakë dhe mundësi për të rinjtë. Këto zgjedhje do të formojnë jetën tuaj të përditshme për katër vitet e ardhshme. Ata do të formojnë çdo vrimë në rrugë, çdo dritë rruge, çdo cep në komunë. Ju vendosni se ku doni të jetoni. Këto zgjedhje janë çelësi për atë se si dëshironi që komuna e Tetovës të duket në të ardhmen”, tha Elezoviq.

LSDM-ja për Komunën e Tetovës ka edhe listë me kandidatë për këshilltarë të kryesuar nga bartësi Ilija Dimitrievski.

Related posts

Elezi premton zgjidhje për deponitë e qentë endacakë, kandidatja e PDSH-së në Gostivar takohet me votuesit

D V

Visar Ganiu prezanton projektet e realizuara para qytetarëve të Çairit (Video)

Z H

Murseli: Në këto zgjedhje do ta çlirojmë Tetovën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More