Agjencia Zhurnal.mk.

Elezi: Sot fillon numërimi i votave me kusht

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve sot do të fillojë numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me aftësi të kufizuara.

 

Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi.

Elezi tha se procesi i numërimit të këtyre votave do të fillojë në orën 16:00.

“Sot (18 nëntor, ora 16:00) në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve do të fillojë numërimi i votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta, të cilat u takojnë raundit të dytë të Zgjedhjeve për Kryetarë të 21 Komunave që u mbajt më 14 nëntor”, ka deklaruar Elezi.

Ndryshe, raundi i dytë i zgjedhjeve lokale është mbajtur më 14 nëntor.

Related posts

Gjykata arsyeton hudhjen e aktakuzës për korrupsion, sqaron se Liburn Aliu dhe të tjerët vepruan sipas ligjit

D V

Kosova dhe Kroacia nënshkruajnë Marrëveshje bashkëpunimi në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

D V

Osmani kujton Shaban Manaj: Tërë jetën ia kushtoi çështjes kombëtare

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More