Agjencia Zhurnal.mk.

Elantra më e fortë fshihet pas shkronjës N

Produkti më i fundit nga ndarja N e Hyundai mundësohet nga një motor me dy cilindra turbo me benzinë që zhvillon 280 kuaj/fuqi.

 

Ngjyra dalluese e trupit të kaltër, e cila është një markë tregtare e departamentit N të Hyundait, ka gjetur vendin e saj në Elantra, dhe versioni më i fuqishëm që ka shtyrë Elantra N-Line prapa mundësohet me dy cilindra turbo që zhvillon 280 kuaj/fuqi dhe 400 Nm shpejtësi maksimale.

Përveç transmisionit manual me 6 shpejtësi, produkti më i fundit i ndarjes N do të ofrohet gjithashtu në kombinim me një transmetim automatik me shpejtësi të shpejtë 8 me shpejtësi i ndihmuar nga dy kthesa, dhe potenciali i motorit është i mjaftueshëm për përgjigjen e Koresë së Jugut ndaj produktet e konkurrencës nga 0 në 100 km/h në 5, 3 sekonda dhe zhvillon 250 km/h.

Përveç pezullimit dhe gomave adaptive të rregulluara në mënyrë adekuate (245/35 ZR 19, Michelin Pilot Sport 4S), bllokimi i diferencuar i kontrolluar elektronikisht do të ndihmojë në luftën kundër nën drejtimit në cepat e veturave me rrota të përparme dhe frenat e kapacitetit me pjesën e përparme diametri i diskut siguron ndalim efikas i cili është 360 milimetra, raporton autocar.

Sistemi N Grin Shift (NGS) i Hyundai është gjithashtu i ngarkuar me argëtim, me të cilin rritja me kohë e kufizuar e presionit të turbo-ngarkuesit nën mbulesën e përparme rritet me 10 “kuaj fuqi” shtesë, dhe kolona zanore sigurohet nga një sistem adaptiv i shkarkimit.

Ndër detajet në kabinën e errët që e dallojnë Elantra N nga Elantras të tjerë, vendet me profil të lartë bien në sy dhe Hyundai ende nuk ka njoftuar çmimin e produktit të ri N, i cili duhet të jetë në dispozicion të klientëve para fundit të vitit. /

Related posts

Shumë vetura luksoze si Mercedes, BMW, Porsche, prej vitesh kalben në një pronë

D V

Mercedes SLR McLaren 722 By MSO kushton 2.6 milionë euro

D V

Gjermanët vendosën të kondicionojnë rrugët dhe zbuluan pse

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More